All filters
Delicate as a winter flurry, this diamond-studded snowflake pendant glimmers with soft radiance. Perfect for those who love quiet sparkle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000840573 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹4,428(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,080 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹559 |
| Total Price | ₹19,192 |