All filters
Flaunt your unique style with this stylish diamond pendant. With the unique shape, an intriguing moon design and glaring diamonds, this piece is bound to add a glow to your look. Make it yours today. Adorn this chic diamond pendant with a dress or sari and look classy as ever.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646929 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹43,834(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,798 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹1,949 |
| Total Price | ₹66,888 |