All filters
Looking for the perfect diamond ring which you can wear to your place of work as well as casual outings? Make sure you add this sleek and sparkling diamond ring to your jewellery collection. With the surface of the ring completely encrusted with diamonds, its beauty lies in the unique way two patterns are connected to form this design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642263 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.34 carat
|
| Gold Value | ₹21,917(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹31,820 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,810 |
| Total Price | ₹62,137 |