All filters
Delicately designed, this diamond ring showcases a blooming floral motif set in a graceful swirl band. Crafted with shimmering diamonds, it exudes a refined allure, perfect for everyday sophistication or special occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000853420 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹17,268(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,960 |
| Making Charge | ₹4,396 |
| GST (3%) | ₹1,129 |
| Total Price | ₹38,753 |