All filters
Since you believe that only you can choose the direction of your life, showcase your confidence with the lustrous glow of this 0.73 carat diamond ring resembling a compass. Though the solitaire in the middle shines the brightest, the sparkle of the ones surrounding it creates a lovely ambience.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000645499 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.73 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹95,926 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹4,211 |
| Total Price | ₹1,44,571 |