All filters
Just like the darkness of the tranquil night enhance the true beauty of the stars, the appeal of the abstract star pattern in this shimmering diamond pendant lies in the 0.18 carat diamonds skillfully studded to create this masterpiece. The design of this 18K yellow gold pendant is unique, just like you and can make you a head-turner at every social gathering. The chic design showcases the skills of the karigars at Senco. PLEASE NOTE:- This product comes without the chain
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000589831 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,520 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹919 |
| Total Price | ₹31,543 |