All filters
People who dress with swag have a detail-oriented view of their clothing that ensures they make a statement with every outfit. Wear this awesome diamond men's band ring that looks graceful and it makes your look dignified. Best for wedding occasions in with occasion wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DGR-D000442883 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 9.35 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.36 carat
|
| Gold Value | ₹80,728(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹38,294 |
| Making Charge | ₹17,656 |
| GST (3%) | ₹4,101 |
| Total Price | ₹1,40,779 |