All filters
Make your every day extra special by flaunting these stylish diamond studs inspired by water droplet motifs and encrusted with 0.13 carat diamonds in 18K gold. They are given a modern update in highly polished gold and a myriad of diamonds by our skilled karigars.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000638186 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,979 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,234 |
| Total Price | ₹42,341 |