All filters
At a sunset on the beach or an intimate moonlit night or a moment of a cocktail evening, this diamond pendant will be your loyal alter ego. Dazzling bright in your glory, it will attract a lot of attention. A graceful drape or a flowing fall of colour can lend expanse to this piece of jewellery.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000255058 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 4.62 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.19 carat
|
| Gold Value | ₹51,139(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,428 |
| Making Charge | ₹10,708 |
| GST (3%) | ₹2,319 |
| Total Price | ₹79,594 |