All filters
Experience modern elegance with this beautifully crafted curved diamond ring, where refined sparkle meets sleek design. A timeless piece made to shine on every occasion. Perfect for pairing with minimalist outfits or layering with delicate bands to create a contemporary look. PLEASE NOTE:-The dimension of the actual product might vary.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000787928 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹15,497(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,720 |
| Making Charge | ₹4,835 |
| GST (3%) | ₹812 |
| Total Price | ₹27,864 |