All filters
A lotus bloom, crafted in gold and adorned with radiant diamonds, lends this pendant a timeless allure. Poised and sophisticated, it transitions effortlessly from everyday elegance to festive occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000853434 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹10,361(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹18,480 |
| Making Charge | ₹4,230 |
| GST (3%) | ₹993 |
| Total Price | ₹34,064 |