All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹1,81,126You save - ₹19,535
A classy and sleek diamond bracelet is presented here that will make you the stylish diva among all. The five dazzling diamonds encrusted in a series in the bracelet that is making it look super sober. Adorn it at your office or a party and look splendid.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000646818 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 12.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹1,39,550(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,435 |
| Making Charge | ₹5,899 |
| GST (3%) | ₹4,707 |
| Total Price | ₹1,61,591 |