All filters
Gracefully entwined in a golden embrace, this diamond ring features a delicate swirl of shimmering stones, echoing elegance and femininity. A timeless piece that captures the essence of modern sophistication.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000743170 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹23,245(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,120 |
| Making Charge | ₹4,586 |
| GST (3%) | ₹1,289 |
| Total Price | ₹44,240 |