All filters
Looking for an alluring piece of jewellery for the next summer wedding invitation? These sensational 0.32 carat diamond drop earrings crafted in 14K gold will add elegance to your look every time you pair them with an occasion wear.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTGN-D000683406 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.96 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.35 carat
|
| Gold Value | ₹34,191(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,919 |
| Making Charge | ₹9,307 |
| GST (3%) | ₹2,323 |
| Total Price | ₹79,740 |