All filters
Give your love intense passion and joy by embellishing your beauty with these sensational diamond studs encrusted with a 0.22 carat diamond in 14K gold with crystal clear beauty. Pair them up with a western dress and be the sensational lady in the crowd.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000614572 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.32 g
|
| Diamond Quality | H-VVS |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹11,397(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,440 |
| Making Charge | ₹4,593 |
| GST (3%) | ₹1,153 |
| Total Price | ₹39,583 |