All filters
Protect your inner light - the light of love and beauty by choosing this 0.63 carat diamond ring with numerous shining diamonds encrusted to form this masterpiece. The design looks like two palms of hand protecting the solitaire in the middle and also securing your beauty.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000646247 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.3 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.63 carat
|
| Gold Value | ₹36,528(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹87,051 |
| Making Charge | ₹7,906 |
| GST (3%) | ₹3,945 |
| Total Price | ₹1,35,430 |