All filters
Are you in the mood to make a fashion statement with a bold diamond ring? This is the right piece of accessory for you. This 0.18 carat diamond ring reflects perfection with numerous sparkling diamonds snugly set in 18K gold to make you feel like a queen.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642742 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹38,963(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,423 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,913 |
| Total Price | ₹65,672 |