All filters
It is very interesting to see how these 0.22 carat diamond studs shaped as ears can easily glorify your entire look. Wear these diamond intricate studs in 14K rose gold to amaze everyone. They are best for regular days.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000511513 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.22 carat
|
| Gold Value | ₹22,794(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,480 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,467 |
| Total Price | ₹50,352 |