All filters
Make a striking contemporary statement with these unique triangular gold stud earrings, featuring a sleek contrast between polished gold and one half encrusted with sparkling diamonds. With clean geometric lines and a refined finish, these earrings offer a bold yet sophisticated accent, perfect for elevating both everyday looks and evening attire.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000723381 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.9 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹10,517(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹25,200 |
| Making Charge | ₹7,298 |
| GST (3%) | ₹1,291 |
| Total Price | ₹44,306 |