All filters
Redefine contemporary luxury with these exquisite dual-tone diamond earrings. A meticulously crafted geometric cluster flows into a graceful triple-strand drop, designed to move effortlessly from office hours to evening plans, bringing understated sophistication to your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000667405 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.46 carat
|
| Gold Value | ₹37,990(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,480 |
| Making Charge | ₹10,242 |
| GST (3%) | ₹2,662 |
| Total Price | ₹91,374 |