All filters
Complete your look with these radiant solitaire diamond studs. Encased in a sleek square gold setting, they exude quiet sophistication and everyday grace, a true classic for all occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTG-D000824147 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.5 g
|
| Diamond Quality | F-VVS |
| Diamond Weight | 0.33 carat
|
| Gold Value | ₹12,951(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹52,800 |
| Making Charge | ₹5,138 |
| GST (3%) | ₹2,127 |
| Total Price | ₹73,016 |