All filters
Get ready with these dazzling diamond studs in 18K gold and rest assured to amaze your spectators. The twisting design along with 0.67 carat sparkling diamonds encrusted on these diamond earrings will make you the centre of attraction and keep you under the spotlight.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTPN-D000646864 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 8.25 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.67 carat
|
| Gold Value | ₹91,320(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹55,358 |
| Making Charge | ₹15,720 |
| GST (3%) | ₹4,872 |
| Total Price | ₹1,67,270 |