All filters
Get ready with a dazzling diamond pendant like this and you are sure to amaze your spectators. The twisting design along with sparkling diamonds encrusted on the diamond pendant, are going to be the center of attraction among all and you're gonna be under the spotlight.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000646868 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 6.05 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.3 carat
|
| Gold Value | ₹66,968(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,503 |
| Making Charge | ₹11,848 |
| GST (3%) | ₹3,100 |
| Total Price | ₹1,06,419 |