All filters
Each day is a special day so you don't need a reason to surprise your love of life. Gift this scintillating diamond-studded ring and amaze her. Adorn it for a special day with any outfit and you are set to glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000600467 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.98 g
|
| Diamond Quality | H-VVS |
| Diamond Weight | 0.14 carat
|
| Gold Value | ₹17,096(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹14,586 |
| Making Charge | ₹6,590 |
| GST (3%) | ₹1,149 |
| Total Price | ₹39,421 |