All filters
This scintillating 0.32 carat diamond ring is the perfect piece of accessory for your lady love whom you adore, value and treasure. Crafted in 18K gold, the sleek design with a prominent heart-shaped diamond is ideal for the next party.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000679369 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.1 g
|
| Diamond Quality | G-VS |
| Diamond Weight | 0.32 carat
|
| Gold Value | ₹12,176(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹32,366 |
| Making Charge | ₹3,928 |
| GST (3%) | ₹1,455 |
| Total Price | ₹49,925 |