All filters
Crafted to dazzle, this gold ring features a floral-inspired cluster of brilliant-cut diamonds in a scalloped halo. A radiant choice for elegant evenings and timeless celebrations. Designed to effortlessly blend grace with everyday charm.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000686822 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.1 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.4 carat
|
| Gold Value | ₹34,314(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹33,600 |
| Making Charge | ₹7,481 |
| GST (3%) | ₹2,262 |
| Total Price | ₹77,657 |