All filters
Embrace your individuality with your accessories by choosing these 0.21 carat diamond studs crafted in 14K white gold. The pattern overlapping the colourful sapphire stones has the glow of a rainbow projecting an appealing excellence.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000705376 |
| Metal/Purity | 14K White Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.53 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Stone Weight | 0.62 carat
|
| Gold Value | ₹21,845(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹20,139 |
| Stone Value | ₹7,841 |
| Making Charge | ₹5,402 |
| GST (3%) | ₹1,657 |
| Total Price | ₹56,884 |