All filters
Every woman loves to be copied, and when it happens that the moment you won. And this exceptional gold ring will make the copy point of the crowd.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000294760 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 3.08 g
|
| Diamond Quality | GH-VS |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹34,093(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹24,341 |
| Making Charge | ₹7,439 |
| GST (3%) | ₹1,977 |
| Total Price | ₹67,850 |