All filters
This exquisite gold pendant reimagines Lord Ganesha in a contemporary form, accentuated with brilliant-cut diamonds radiating divine brilliance. A stylish yet traditional creation, it is crafted to complement your modern lifestyle.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000830307 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.6 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.1 carat
|
| Gold Value | ₹13,815(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹8,316 |
| Making Charge | ₹5,440 |
| GST (3%) | ₹828 |
| Total Price | ₹28,399 |