All filters
This stunning 0.15 carat diamond pendant is crafted in 18K gold with an artistic Lord Ganesha motif, representing prosperity, wisdom and success. It showcases the deity in a serene and majestic pose and is an excellent choice for the festive season.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000663395 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.86 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.17 carat
|
| Gold Value | ₹31,658(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹15,899 |
| Making Charge | ₹6,028 |
| GST (3%) | ₹1,608 |
| Total Price | ₹55,193 |