All filters
Ruby Blossom Diamond Ring
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000869302 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.8 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Stone Weight | 0.374 carat
|
| Gold Value | ₹9,963(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,230 |
| Stone Value | ₹673 |
| Making Charge | ₹6,045 |
| GST (3%) | ₹808 |
| Total Price | ₹27,719 |