All filters
The uniqueness of a wheel lies in its perfect shape, just like this glittering diamond ring with a similar pattern. There is a bigger diamond encrusted in the middle with a few more encircling it. The touch of rose gold with an artistic charm makes it ideal for daily wear or at special occasions.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000642163 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.18 carat
|
| Gold Value | ₹24,352(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹16,423 |
| Making Charge | ₹4,776 |
| GST (3%) | ₹1,367 |
| Total Price | ₹46,918 |