All filters
The Wheels of Fortune gets a royal touch through this shimmering diamond bracelet. The few diamonds studded in an abstract circular pattern and the gold pattern supporting the diamonds will let everyone know how precious you are. Flaunt the diamond bracelet on your wrist and keep shining through all the wonders that might happen in your future.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000652477 |
| Metal/Purity | 18K Yellow Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.24 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.15 carat
|
| Gold Value | ₹24,795(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹12,600 |
| Making Charge | ₹4,852 |
| GST (3%) | ₹1,268 |
| Total Price | ₹43,515 |