All filters
This swan-inspired 0.13 carat diamond chain pendant is beautifully crafted in 14K rose gold to make them chic yet timeless. The lotus motif with encrusted ceramic stones will refresh your entire look and add a subtle glow.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DCP-D000679108 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.52 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹30,392(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹11,499 |
| Ceramic | ₹72 |
| Making Charge | ₹8,373 |
| GST (3%) | ₹1,511 |
| Total Price | ₹51,847 |