All filters
Innovation can amaze us anytime. This simply crafted rose gold diamond pendant is portraying the design of the diamond shape which always praises women's charm. This rose gold pendant will do the same to glorify your vision.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000571960 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹13,297(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,309 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹866 |
| Total Price | ₹29,731 |