All filters
These intricate sunflower-inspired 0.12 carat diamond studs in 18K rose gold is an incredible craft to boost your child's mood and day whenever they wear these. Your kid will shine like a sunflower all the time. These diamond studs can be worn any time and anywhere.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DTT-D000151920 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.87 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.13 carat
|
| Gold Value | ₹20,700(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,890 |
| Making Charge | ₹6,257 |
| GST (3%) | ₹1,136 |
| Total Price | ₹38,983 |