All filters
Encrusted with 0.25 carat diamonds in 18K rose gold, this queen bee inspired diamond ring embodies feminine strength and leadership. The meticulously crafted beehive patterns add both depth and dimension to the design.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000721166 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.64 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.28 carat
|
| Gold Value | ₹29,223(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹22,000 |
| Making Charge | ₹5,611 |
| GST (3%) | ₹1,706 |
| Total Price | ₹58,540 |