All filters
There is nothing more special than cute diamond pendants to smarten up a child. Surprise your kid by presenting this beautiful diamond pendant crafted in rose gold to signify her cuteness and innocence with the grace of a flower.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151902 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.88 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹9,741(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,983 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹701 |
| Total Price | ₹24,050 |