All filters
Grateful jewelry is a magnet of women's attraction. This diamond intricate marvelous rose gold eye crafted ring makes you look gorgeous. Apt. to in an event to look graceful. This trendsetting ring is generation desire. Apt. this with denim, dress, regular office or formal wear to adorn yourself like a diva at the event.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000486036 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.92 g
|
| Diamond Quality | GH-VS-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹32,322(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,171 |
| Making Charge | ₹6,142 |
| GST (3%) | ₹1,430 |
| Total Price | ₹49,065 |