All filters
Crafted in 18K rose gold, this chic 0.07 carat diamond ring is crafted with two rosebud motifs. The design is simple yet stunning, crafted for today's women to elevate their casual style.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000683777 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 0.77 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.08 carat
|
| Gold Value | ₹8,524(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹7,420 |
| Making Charge | ₹3,625 |
| GST (3%) | ₹588 |
| Total Price | ₹20,157 |