All filters
Jugalbandi- a war of two superior things. This exquisite rose gold ring is here to bling with you in an event full of grace. Wear this to portray your effortless beauty in choosing jewelry.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DLR-D000255200 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 2.15 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.21 carat
|
| Gold Value | ₹23,799(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹19,129 |
| Making Charge | ₹4,681 |
| GST (3%) | ₹1,429 |
| Total Price | ₹49,038 |