All filters
For those seeking a touch of timeless glamour, this nature-inspired 0.46 carat diamond bracelet with a floral motif will be the right piece of accessory. This sleek mangalsutra bracelet crafted in 14K rose gold will not only enhance your style but also add a touch of refinement to your everyday look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000693904 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 3.74 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.51 carat
|
| Gold Value | ₹32,292(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹40,922 |
| Making Charge | ₹8,840 |
| GST (3%) | ₹2,462 |
| Total Price | ₹84,516 |