All filters
Bold, feminine, and undeniably stylish, these diamond cluster studs redefine floral elegance through a contemporary lens. Featuring a dynamic arrangement of varied flower sizes, they offer a sense of movement and dimension, perfect with a sleek evening gown or a tailored blazer for effortless day-to-night elegance.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000862833 |
| Metal/Purity | 9K Rose Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 1.2 g
|
| Diamond Quality | FG-SI |
| Diamond Weight | 0.55 carat
|
| Gold Value | ₹6,642(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹51,150 |
| Making Charge | ₹4,830 |
| GST (3%) | ₹1,879 |
| Total Price | ₹64,501 |