All filters
Charming and petite, this rosebud-inspired diamond pendant blooms with gentle brilliance. An elegant token of femininity and finesse, designed to uplift your ensemble.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000840596 |
| Metal/Purity | 9K Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K Gold |
| Gold Weight | 0.7 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.07 carat
|
| Gold Value | ₹3,875(9K Gold) |
| Diamond Value | ₹5,880 |
| Making Charge | ₹4,125 |
| GST (3%) | ₹417 |
| Total Price | ₹14,297 |