All filters
Flat 75% off on Making Charges & Flat 10% off on Diamond Value
₹31,399You save - ₹4,810
This floral inspired diamond pendant has cuteness overloaded! This cute sunflower shaped diamond pendant in rose gold has the power to make your daughter the happiest child in every situation and always give shelter. Wear this diamond pendant with matching earrings from our collection and complete your look.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151918 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.09 carat
|
| Gold Value | ₹17,965(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹6,534 |
| Making Charge | ₹1,315 |
| GST (3%) | ₹775 |
| Total Price | ₹26,589 |