All filters
A blend of shimmering diamond accents and twisted gold loops creates a uniquely stylish design. Crafted to elevate both festive and refined ensembles effortlessly, this pair can complement ethnic and Western ensembles.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000837238 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 2.4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.12 carat
|
| Gold Value | ₹20,722(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹10,164 |
| Making Charge | ₹5,155 |
| GST (3%) | ₹1,082 |
| Total Price | ₹37,123 |