All filters
A heart with rose - a perfect companionship to love. This rose gold diamond pendant with a drop in it portrays the kindness, illusion, and love of it. Can be worn with any outfit any place. Makes your favorite pendant ever.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPN-D000528003 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 1.188 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹10,258(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹4,194 |
| GST (3%) | ₹711 |
| Total Price | ₹24,403 |