All filters
This rose gold diamond pendant is specially designed for cute kids for their golden smile. This butterfly crafted diamond pendant will make your daughter gather a lot of attention. Go with this butterfly inspired rose gold diamond pendant to let your daughter fly.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DPNT-D000151894 |
| Metal/Purity | 18K Rose Gold |
| Gold Purity | 18K Gold |
| Gold Weight | 1.54 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.11 carat
|
| Gold Value | ₹17,047(18K Gold) |
| Diamond Value | ₹9,240 |
| Making Charge | ₹5,259 |
| GST (3%) | ₹947 |
| Total Price | ₹32,493 |