All filters
This diamond bracelet features alternating open-infinity links and diamond-encrusted squares. Its slender profile and warm hue make it ideal for a barely-there luxury aesthetic. Style it solo with a warm-toned shirt or a neutral co-ord to let its subtle elegance stand out.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DBR-D000841430 |
| Metal/Purity | 14K Rose Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4.8 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.62 carat
|
| Gold Value | ₹41,444(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹54,560 |
| Making Charge | ₹11,090 |
| GST (3%) | ₹3,213 |
| Total Price | ₹1,10,307 |