All filters
Elevate your look with this fern-inspired pair, designed to curve gently along the ear with diamond-lined segments that offer a soft, refined shimmer. A graceful pick to complement pastel sarees, embroidered kurti sets, or minimal cocktail gowns for intimate celebrations and elegant evening dinners.
Disclaimer: The dimension of the actual product might vary.Due to differences in photographic lighting, the colour of the product may slightly differ from its actual shade. Minor differences between the image shown and the actual product may be observed.
| Design Code | DT-D000842057 |
| Metal/Purity | 14K Yellow Gold |
| Gold Purity | 14K Gold |
| Gold Weight | 4 g
|
| Diamond Quality | HI-SI |
| Diamond Weight | 0.44 carat
|
| Gold Value | ₹34,536(14K Gold) |
| Diamond Value | ₹38,720 |
| Making Charge | ₹9,392 |
| GST (3%) | ₹2,480 |
| Total Price | ₹85,128 |